Co to jest katalog stron?

image Katalogi stron zwierają – tak jak wskazuje na to nazwa – strony internetowe. Zazwyczaj są one uporządkowane tematycznie i ma za zadanie ich promocję w Internecie. Katalog może być wykonywany ręcznie i jest to jedna z możliwości pozycjonowania. Pozycjonowanie ma reklamować naszą stronę i tym samym ściągać jak największą ilość klientów. Katalogi stron są więc dobrym rozwiązaniem jeśli zależy nam na popularności naszej strony oraz jak największej ilości wejść. Istnieją również katalogi firm. Katalog firm ma taki sam system działania jak katalog stron, ponieważ również jego celem jest także uporządkowanie listy firm i dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów. Coraz częściej jest to wybierana forma promocji firmy, z której korzystają nawet największe przedsiębiorstwa. Jest to także ułatwienie dla klientów, którzy posiadają łatwy dostęp do zbioru firm, które go interesują i wykonują daną usługę. W takiej sytuacji katalog firm jest bardzo przydatny, a dzięki niemu można zaoszczędzić czas.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Tagi
Sklep internetowy
    Każdy właściciel sklepu, generalnie bez względu na sprzedawany asortyment, chce żeby sprzedaż towarów była jak najwyższa i żeby klienci mogli jak najczęściej odwiedzać nasz sklep. Taką możliwość daje sklep internetowy, może być czynny 24 godziny na dobę, nie wymaga utrzymywania kasjerów i sprzedawców. Nie ma również kosztów związanych z magazynowaniem towarów. Zaletą sklepów internetowych jest również to ze podnoszą zyski bez generowania dodatkowych kosztów dla właścicieli. Sklep internetowy dzięki swojej funkcjonalności pomoże Ci również pozyskać nowych klientów jak również ułatwić zakupy dla Twoich stałych klientów i odbiorców. Kolejna z zalet sklepu internetowego, której nie sposób nie docenić to zasięg ogólno Polski a wręcz nawet ogólno światowy. Sklep to również duża oszczędność czasu tak Twojego jak i klienta. Obniżenie kosztów sprzedaży też jest jednym a bardzo ważnych elementów sklepu internetowego. To tylko takie najważniejsze zalety własnego sklepu internetowego.

    Sklep jak i każda strona internetowa do działania potrzebuje domeny oraz serwera. Serwer musi mieć możliwość zakładania baz my-sql oraz musi obsługiwać PHP, ale właściwie chyba już wszystkie serwery spełniają te wymagania. Dobre serwery mają gotowe skrypty do instalacji, co zajmuje dosłownie kilkanaście sekund i możemy cieszyć się z naszego pierwszego sklepu internetowego. W przypadku, jeżeli nasz serwer nie posiada opcji instalacji automatycznej będziemy musieli ten proces przeprowadzić ręcznie. Jak to wygląda? Generalnie proces instalacji jest bardzo prosty i powinien się powieść nawet laikowi, zazwyczaj załączone oprogramowanie ma instrukcję instalacji krok po kroku, bardzo jasno napisaną. Instrukcje te są pisane dla osób, które nie mają do czynienia, na co dzień z aplikacjami. Jeżeli jednak nie jesteś pewny swoich umiejętności zawsze możesz zlecić komuś wykonanie tej usługi, ze względu na prostotę jak i krótki czas potrzebny do przeprowadzenia instalacji usługa taka nie powinna być droga. Jeżeli uznasz że ktoś chce zbyt dużo pieniędzy szukaj dalej.